Svatební fotograf a focení svateb je povolání mých snů

Povolání snůFotografování je mým koníčkem, a to takovým, že se mi stalo i zdrojem obživy. V našem ateliéru se specializujeme hlavně na focení svateb. Často se stává, že jsme žádanými svědky předsvatebních příprav, fotografujeme nevěstu, či ženicha již od rána, kdy probíhají přípravy na samotný obřad. Naše snímky nejsou tedy pouhými němými svatebními svědky, ale dokazují, že svatba a fotografování svatby se nemusí nutně soustředit pouze do obřadní síně, případně kostela.

Jako fotograf pracující v olomouckém fotoateliéru Fotograf Olomouc se logicky zaměřuji na práci v okrese Olomouc, ovšem nevyhýbám fotografování svateb v okolí měst Brno, Ostrava nebo Zlín. Dalo by se říci, že jsem fotograf-specialista na všechny obřadní síně i z menších moravských měst, jako jsou Kroměříž, Přerov, Prostějov, Šternberk, Bruntál, Šumperk, Vyškov, Uherské Hradiště, Blansko, Boskovice, Opava, Nový Jičín, Hranice, nebo Kyjov. Zde jsem již zanechal své stopy fotografa a rád bych se podíval i na další místa.

Mám totiž svatby rád. Každá je jiná, i když by se mohlo zdát, že se fotografování svateb stalo mojí dennodenní rutinou, a tedy nudou. Opak je pravdou. Svatbu neberu jen jako obyčejný světský obřad, prstýnky, polibek, slib, podpisy… Případně házení rýže ve směru od svatebčanů k novomanželům, rozbíjení nádobí, házení svatební kytice…

Svatbu jako fotograf – tedy nezúčastněný neviditelný, němý svědek – dokumentuji, zaznamenávám, ale musím si každou prožít. Ač musím být vždy v pozici profesionála-fotografa svatby, musím do svatebních snímků zakomponovat emoce samotných svatebčanů, svědků, rodičů, příbuzných, přátel. A to nelze bez vložení osobních invencí…

Proto mám svatby a samotné focení svateb rád. Na svatbách jsou obvykle všichni šťastní, veselí, neviděl jsem svatbu, kde by se zúčastnění zhádali do krve, kde by místo veselí svatebčané propukali v pláč. Prostě - svatby se fotí dobře.

Povolání snů
Hodnocení: 4 z 5. Hodnotilo: 1 uživatelů.


soukromé galerie

Pavel Zahálka | Telefontel: 606 518 318 | email: E-mailinfo@fotograf-olomouc.com